Radeon Fury X2 je Radeon Pro Duo a první hybrid s FirePro

Přidáno: 15. 3. 2016 16:57:11 Počet shlédnutí: 86

15 Březen 2016

Vypadá to, že očekávaná dvoučipová karta AMD nebude jen lépe vybaveným Radeonem, čemuž by odpovídalo i to, že nedostane označení Radeon Fury X2. Namísto toho prý půjde o Radeon Pro Duo, vůbec první hybrid Radeonu a FirePro.

O chystané dvoučipové kartě se dozvíme již brzy přímo z úst zástupce AMD, která si chystá živý stream z GDC 2016 pod označením Capsaicin. Prý to tedy bude ostré. Není ale divu, že zásadní informace už unikají na povrch nyní a vypovídají o tom, že nepůjde o prostou herní kartu pro ty nejnáročnější zákazníky, ale také o grafickou specialitu.

000

Můžeme tedy už přestat mluvit o Radeon Fury X2 a začít zkoumat Radeon Pro Duo. Jeho název mluví za vše, je tam část Radeona, část FirePro a Duo jako dva čipy. Dle společnosti AMD prý nikdy nemělo jít o prostou dvoučipovou Fury, což by vysvětlovalo i to, proč s ní AMD přichází tak pozdě, když už jsou všichni natěšeni na Polaris (navíc mají být Pro Duo opravdu dostupné až za měsíc či dva). Však v porovnání s nimi by dvoučipová Fury měla být drahá, energeticky neefektivní a problematická v tom ohledu, že se její výkon bude spoléhat na technologii CrossFire.

úplný článek

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení