Jak vybrat tablet?

Přidáno: 20. 3. 2016 19:09:02 Počet shlédnutí: 3357

20 Březen 2016

Nejdříve bychom si měli položit otázku, k čemu budeme tablet využívat. Zda nám stačí levnější tablety, které jsou pochopitelně méně výkonnější, nebo dražší tablety, které mají téměř neomezené multimediální a pracovní schopnosti.

Jak vybrat tablet? Nejdříve bychom si měli položit otázku, k čemu budeme tablet využívat. Zda nám stačí levnější tablety, které jsou pochopitelně méně výkonnější, nebo dražší tablety, které mají téměř neomezené multimediální a pracovní schopnosti. Při koupi nového tabletu, bychom si měli dát dohromady 6 otázek, po jejichž zodpovězení bychom měli být schopni si lehce vybrat takový tablet, který nám bude vyhovovat. 1) Velikost, hmotnost, rozměry displeje V současné době můžeme pořídit tablet ve velikosti od 5 do 14ti palců. Ty nejrozšířenější se pohybují od 7 do 10ti palců. Velkou roli hraje také tloušťka (špatná manipulace, skladnost) a hmotnost tabletu (bolest rukou při dlouhodobém používání atd.). 2) Paměť tabletu Další otázku, kterou si položte je kapacita paměti tabletu. Tablety většinou disponují tzv. interní SSD pamětí. Ta se pohybuje od 16 GB. Čím větší interní paměť, tím vyšší cena, ale také možnost uložit více. Některé tablety disponují možností připojení Micro SD paměťové karty, která kapacitu vašeho tabletu rozšíří. 3) Životnost baterie S ohledem na to, co na tabletu budete dělat vybírejte také kapacitu baterie. Její životnost závisí zejména na tom, co hodláte s tabletem dělat. Ty nejlepší tablety vydrží v provozu za plného zatížení i 10 – 14 hodin. Ty levnější mají naopak nižší výdrž což je dáno jak kapacitou baterie tak i slabší optimalizací výrobce. 4) Konektivita V dnešní době už by každý tablet měl disponovat možností připojení na Wifi síť a u některých můžete dokonce připojit SIM kartu skze kterou je možné využívat datových přenosů operátora. To je dobré pokud nemáte v dosahu žádnou WIFI síť a potřebujete nutně odeslat nějaký soubor. To je ale také záležitost použití, tedy základní otázky pro vás, pokud budete kupovat nový tablet. 5) Operační systém, aplikace Tablety značky Apple mají svůj operační systém iOS. Ten je více uživatelsky uzavřený, ale je možné jej rozšiřovat pomocí aplikací, které si stáhnete přímo z tabletu v App Store. iOs vyniká svoji stabilitou a rychlou odezvou na uživatelské příkazy. Nejrozšířenějším operačním systémem je Android od Google. Stejně jako u iOS jej lze rozšířit velkým množství aplikací. Android vyniká svoji komptabilitou. 6) Příslušenství a snadná ovladatelnost Před nákupem si vyzkoušejte ovládání několika tabletů a vyberte si takový, jehož ovládání je intuitivní a snadné. Při nákupu se také podívejte na existující externí zařízení, která lze k tabletům připojit. Pokud píšete dlouhé emaily, jistě oceníte možnost připojení externí klávesnice ať už přes bluetooth nebo skrze kabel. K některým tabletům vybaveným USB portem můžete v klidu připojit například myš, klávesnici, repro bedničky, flash disk či modem.

Více informací na http://www.testkvality.cz/test-tabletu/
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení