SSD v roce 2016 levnější než HDD?

Přidáno: 24. 3. 2016 09:56:12 Počet shlédnutí: 5124

24 Březen 2016

Nová zpráva zkoumající ekonomickou rentabilitu pevných disků a SSD předpovídá, že právě SSD předhoní klasické disky již v roce 2016 a od té doby se jim budou už jen vzdalovat. Co to bude znamenat?

SSD v roce 2016 levnější než HDD?

Zpráva tedy hovoří o tom, že SSD se v roce 2016 stanou pro většinu účelů ekonomičtější než HDD, ale to automaticky neznamená, že budou prostě a jednoduše s ohledem na poměr ceny ke kapacitě výhodnější. Je zřejmé, že zvláště u větších kapacit budou HDD ještě nějaký ten pátek výhodnější a ostatně běžný uživatel ani nebude mít potřebu kupovat SSD s velkou kapacitou za účelem pořídit si rychlejší úložiště. Pro uchovávání větších objemů dat budou HDD stále výhodnější a dostatečně výkonné, ale větší SSD s nižší cenou využitelné pro systém by se i tak hodila.

ee


Zpráva Wikibon si všímá celkových nákladů na provoz datových úložišť, do čehož patří tedy i poplatky za potřebnou energii a správu po dobu čtyřletého období. Ovšem hlavním faktorem, který celkové náklady ovlivní, je pochopitelně pořizovací cena a ta má u SSD (čili pamětí Flash) padat daleko rychleji než cena pevných disků. Jak ukazuje graf sledující předpokládaný vývoj od příštího roku až do roku 2020, zvláště v tom příštím roce má být pokles cen SSD velmi dramatický.

 Zdroj: Wikibon

 Převzato: svět hardware

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení