Recenze na Beelink TV-box SEA HD SATA III, 4K WIFI, 3D

Přidáno: 19. 11. 2017 07:50:09 Počet shlédnutí: 4055

19 Listopad 2017

Recenze a porovnání TV-boxu Beelink SEA s klasickým HTPC. Současná konfigurace mého domácího kina /PC/ HTPC obsahuje procesor Intel Celeron, který dokáže dekódovat různé kodeky AV, vysokorychlostní GPU Nvidia, velký kapacitní pevný disk a zvukovou kartu M-Audio, která je schopna 7.1 prostorového zvuku. Celý systém je umístěn ve velkém HTPC ATX případě, jehož design je stylově přizpůsoben špičkovému audio / video komponentnímu krytu.

Recenze na Beelink TV-box SEA HD SATA III, 4K WIFI, 3D

Recenze na 

Beelink SEA I TV Box Realtek 1295 Quad Core CPU

 -  2GB+32GB  EU PLUG, Android 6.0 OS 2.4G + 5.8G 11ac Dual Band WiFi Bluetooth 4.0, HD SATA III
Beelink SEA
Současná konfigurace mého domácího kina /PC/ HTPC obsahuje procesor Intel Celeron, který dokáže dekódovat různé kodeky AV, vysokorychlostní GPU Nvidia, velký kapacitní pevný disk a zvukovou kartu M-Audio, která je schopna 7.1 prostorového zvuku. Celý systém je umístěn ve velkém HTPC ATX případě, jehož design je stylově přizpůsoben špičkovému audio / video komponentnímu krytu. Časem se na AV trhu objevily specializované TV-box. Televizní přijímač Beelink SEA Android TV je jedním z takových příkladů v balíku za zlomek velikosti a ceny mého HTPC. V tomto přehledu zjistíme, zda Beelink SEA může nahradit mé HTPC jako mé hlavní zařízení domácího kina.
Beelink SEA

SPECIFIKACE

Systém SEA je poháněn procesorem Realtek Quad-Core ARM Cortex s GPU ARM Mail. Obsahuje extrémně rychlé 2GB paměti GM DDR4 RAM na vysokém taktu a 32 GB interní paměti eMMC v této recenziované jednotce, zatímco je k dispozici i levnější jednotka s kapacitou 16 GB. Dodatečné úložiště je k dispozici včetně slotu pro SD karty v plné velikosti a vnitřního slotu pro pevný disk HD SATA III 2,5 ".
Mezi možnosti připojení patří funkce WiFi 2.4G a 5.8G, ethernetový port RJ45, Bluetooth 4.0, jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0.
Beelink SEA

Audio / video

Porty zahrnují vstup HDMI, výstup HDMI a audio SPDIF. Modul SEA je napájen adaptérem 12 V / 1,5 A DC. Na SEA není žádný vypínač, protože se zapne automaticky, jakmile zapojíte adaptér DC.
Beelink SEA

ROZBALENÍ

SEA se nachází v kompaktním boxu o velikosti ATX napájení na mém HTPC. Po odstranění obalu se nachází v balení průvodce s 2 stránkami, který většinou upozorňuje na různé porty SEA. Uvnitř balení je samotný SEA zabalen v plastovém obalu umístěném na horní straně plastové opěry kartonu. Zbývající obsah níže obsahuje kabel HDMI, dálkové ovládání a stejnosměrný adaptér.
Beelink SEA
Samotný SEA je pouze přibližně 7,5 cm "dlouhý o 0,75 cm" vysoký o 5cm "hluboký. Většina horního povrchu je matná černá barva se vzorem, který se podobá kartáčovanému kovovému povrchu. Výrazné bevelinkové logo Beelink, které není zcela vnímatelné vzhledem k tomu, že je v lesklé černé barvě. Strany jsou všechny lesklé černé s předním středem s malým LED displejem pro ukazatele času nebo stavu. Na spodních rozích jsou malé gumové nožičky / podložky. 
Přiložené dálkové ovládání je podobné ve vzhledu a funkcích jako řada dálkových ovladačů HTPC, které vlastním. Budete potřebovat 2 baterie AAA, protože nejsou součástí dodávky.
Beelink SEA

ZÁZNAMOVÉ VYBAVENÍ

Pro tuto recenzi jsem v podstatě použil SEA jako náhradu součásti HTPC systému domácího kina, který se skládá z 1080p Panasonic plazmové televize s plochou obrazovkou a 3D přes HDMI a zesilovače Yamaha prostřednictvím SPDIF. Také jsem použil svůj monitor LCD Dell 4K PC jako samostatný test možností 4K videa SEA.
Různé filmy 4K Ultra HD a 1080p a média CD byly přeneseny do interního úložiště SEA pro testování přehrávání.
Beelink SEA

POUŽÍVÁNÍ

Okamžitě po vybalení TV-boxu z krabice, jsem připojil kabel HDMI mezi SEA a můj televizor a napájel ho pomocí DC adaptéru.
Při zapojení TV-Boxu se na panelu předního displeje zobrazí modrá LED dioda "boot" a na LCD se objeví několik spouštěcích obrazovek. Trvalo to asi 30 sekund. Pokud se jedná o první zavádění, provede SEA proces instalace s řadou voleb průvodce, jako je konfigurace sítě a nastavení velikosti obrazovky.
Beelink SEA
Vzhledem k tomu, že OS je Android 6.0 (Marshmallow), základní obrazovka uživatelského rozhraní vám připomene váš smartphone. Domovská obrazovka obsahuje upozorňovací nebo stavový řádek, stejně jako velký widget-like element zobrazující čas a místo. K dispozici jsou i další ikony ve formátu dlaždice / mřížky pro vyvolání různých aplikací a možností nastavení, jako jsou: internet, prohlížeč souborů, přehrávání, nastavení a využití paměti. Pravá třetina celého uživatelského rozhraní má kontejner, ve kterém můžete ukládat běžně používané ikony aplikací. Dále můžete tuto domovskou obrazovku "přetahovat" doleva nebo doprava, abyste získali další okna pro ukládání aplikací.
Beelink SEA
V ideálním případě raději nepoužívám myš nebo klávesnici na mém HTPC ale AIR combo mouse touch-pad /v prodeji u nás/. V případě Tv-Boxu Beelink SEA, pokud budete dělat základní úkony ovládání domácího kina, jako je přehrávání médií, používá se pouze dálkové ovládání nebo AIR mouse DO. Dálkové ovládání má navíc funkci učení, která vám umožňuje ovládat televizor. Naštěstí existuje dokumentace pro tuto funkci učení, ale ve formě malých řádků textu na spodní straně dálkového ovladače. Možnosti tlačítek jsou však omezené, jelikož máte pouze tlačítka zapnutí / vypnutí a hlasitost. 
Beelink SEA
Aplikace Průzkumník souborů umožňuje prozkoumat místa ukládání v SEA pro přístup ke všem vašim souborům a médiím. Vzhledem k tomu, že interní úložiště je na mé jednotce až 32 GB, dodatečný slot pro pevný disk například 2TB SATA III 2,5 "je volitelné rozšíření. Kryt pevného disku je přístupný na spodní straně. V tomto případě jsem přidal SSD s kapacitou 2 TB tak, že je posunete přes otvor, dokud se pevně nepřipojuje k portu SATA.
Beelink SEA
Konektor SATA je jediným prostředkem pro zajištění propojení, protože nejsou zapojeny další šrouby nebo spojovací prvky. Vzhledem k tomu, že SSD je tenčí než typický pevný disk 2,5 ", SSD může chrastít, pokud zatřepete TV-boxem SEA vertikálně. SSD byl zcela nový, takže po restartu nebyl nalezen další pevný disk. Předpokládám, že v tomto případě Android nemá schopnost formátování disku. Jednotku jsem vyjmul a přeformátoval externě pomocí počítače se systémem Windows. Po reinstalaci v SEA, SSD a jeho plná kapacita byla nakonec uznána.
Beelink SEA

Video Playback

TV-Box SEA podporuje MKV, WMV, MPG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4 a RM video formáty s nativním přehrávačem videa. Zjistil jsem však, že když používám tento přehrávač, některé z mých videí o velikosti 1080p obsahovaly problémy. Dokonce i moje nejmenší velikost souboru videa by se nehrál hladce, což se zdálo divné. Ihned jsem šel do Obchodu Play, abych nainstaloval Kodi, což je softwarová aplikace pro přehrávač médií a video přehrávač VLC. S využitím jednoho z těchto přehrávačů se videa přehrávaly hladce a bez trhání, jak bych očekával od specializovaného mediálního přehrávače. Jako závěrečný video test jsem připojil SEA k mému monitoru Dell 4K. Použitím vzorového 4K videa UltraHD které se mě podařilo úspěšně přehrát na tomto monitoru. 
Beelink SEA
Audio SEA můžete přehrávat soubory MP3, AAC, WMA, RM, FLAC a OGG pomocí přirozeného přehrávače zvuku. Přenesl jsem celou řadu známých souborů FLAC do TV-Boxu SEA a úspěšně jsem je přehrál. Musím uznat, že přehrávání zvuku je lepší než na HTPC. Image Playback: Použití průzkumníka souborů jsem se dostal do složky JPG obrázky uložené na SD kartě. Klepnutím na každý soubor JPG se zobrazí obrázek prohlížeče podle očekávání. Osobně prohlížení obrázků a prezentace jsou funkce, které pravděpodobně nikdy nepoužijete na SEA ani na jakémkoliv HTPC.
Beelink SEA

Závěrem 

Přístroj bezproblémů spolupracuje s KODI včetně verze KODI 17 v češtině. O KODI se můžete více dozvědět zde z jiných recenzí a článků. Také najdete video návod na insalaci KODI a zavedení českého jazyka. Závěrem lze tedy říci, že TV-box Beelink SEA je vynikající zařízení s výborným poměrem cena = výkon. Upozorňuji že jediným legálním dovozcem a servisem Beelink CZ je společnost Depagelectronics s.r.o. ostatní zařízení servis nepřijme, stejně tak nemáte nárok na podporu apod. V případě šedého dovozu nás informujte. Letos na jaře se začala objevovat verze přehrávače bez nového firm. a ovladačů se starší ZK deskou. Tato verze má problém s přehráváním videa ve 4K a zvuku SPIDF. Verze se prodává u eshopu GearBest, TDeal, TomTop a na ALiexpress.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení