Údajná ochrana proti prachu u telefonů Blackview BV5000, BV6000s, BV6000 atd. závady zadního reproduktoru.

Přidáno: 4. 7. 2018 01:04:43 Počet shlédnutí: 5737

04 Červenec 2018

Máte problém se zadním reproduktorem svého Blackview telefonu? Myslíte si, že se jedná o záruční opravu? Tak to se podle výrobce Blackview pletete stejně jako náš servis, když reklamace uznával jako záruční! Takže, pokud vám výrobce uvedena prachotšsnost výrobku má za to, že ne úplnou ale pouze částečnou nebo spíš nulovou.

Údajná ochrana proti prachu u telefonů Blackview BV5000, BV6000s, BV6000 atd. závady zadního reproduktoru.

Po reklamacích, kdy výrobce odmítal nahradit náklady na výměnu nebo opravu zejména reproduktorů apod. vydalo vedení Depag- Zdeňka Chudobová a Depagelectronics s.r.o. zákaz prodeje výrobků výrobce Blackview. Nejedná se totiž o první záležitost, která se s výrobcem nevyřešila. U telefonů se množila závada reproduktorů, která je způsobena kovovými „drobky“. Pokud se nahromadí v dostatečném množstvím, dojde k chrčení, zeslabení výkonu a kvality zvuku.

 

Proto se servis společnosti obrátil na výrobce, jak je možné, že u telefonu s certifikací na prachotěsnost je to možné. Na to nám výrobce po urgencích za tři měsíce odpověděl, že se nejedná o závadu reproduktoru a tudíž nejde o záruční opravy a on je nebude hradit. Na dotaz, proč u BV5000, 6000s, 6000 atd. není zcela žádné krytí mezi reproduktorem a děrovaným zvukovodem v obalu, tedy zhola nic co by mohlo zabránit menším šponám apod. kovovým úlomkům zapadnout do reproduktoru.

 

Reproduktor má silný magnet dle svého výkonu a velikosti ale má, tudíž pokud je mezi magnetem a mřížkou cca 0,20 mm nechráněného prostoru lehce si drobky z kovu přitáhne k sobě. Bylo nám po dalších měsících odpovězeno, že je uvedena zvýšená odolnost proti prachu a nikoliv prachotěsná ochrana 100%. K uvedené škodě 93.000 Kč nám bylo tedy oznámeno, že náš servis postupoval špatně a uznal reklamace které nejsou vadou zařízení ale prostředím kde byl telefon používán.

 

Česky nic nedostanete, jelikož ho zákazník použil příkladně v dílně, výrobě apod. Každý ať si udělá úsudek sám a všichni víme, že to není jediný problém výrobků Blackview. Podle výrobce tedy nenoste a nepoužívejte výrobky řady BV5000 – BV6000 a další v prostředí, kde může dojít k zanesení reproduktoru magnetickým sajrajtem menších rozměrů než dírka v mřížce zadního pouzdra.  Původně jsem chtěl natočit ukázku a dát na video kanál ale tam jsem jich pár našel, takže dávám odkaz níže. Depagelectronics a jeho eshopové prodejny vždy ukončují prodej výrobků, u kterých přesáhne % reklamací víc než 8%. Stejným způsobem byla dotázána společnost vyrábějící telefony HomTom řadu ZOJI ale to zase někdy příště.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení