Recenze chytrých hodinek NO.1 G5

Přidáno: 7. 7. 2018 01:45:37 Počet shlédnutí: 4946

07 Červenec 2018

Hodinky mají výborný poměr cena rovná se výkon a kvalita. Plně plní funkci sportovních fitness hodinek s mnoha funkcemi. Velkým plusem je to, že aplikace nepadají a baterie má uváděnou výdrž. Za akční cenu 999 Kč podle mě není co řešit a jedná se o víc než výhodný nákup.

Recenze chytrých hodinek NO.1 G5

Vzhled hodinek - při prvním pohledu na smartwatch NO.1 G5, je zřejmé, že inteligentní hodinky jsou určeny pro sport a fitness, a nikoliv jen na okrasu v kancelářském oblečení. Smart hodinky vypadjí robustní / sportovní a popruh TPU ukazuje, že jsou připraveny na hrubý, dotykový provoz pro venkovní fitness. Jejich tělo je vyrobeno z nerezové oceli 36L odolné proti extrémní teplotě a korozi. Jejich 1,2 palcový displej je chráněn safírovým krystalem s antireflexní technologií proti oděru. Na spodní části je srdeční senzor a senzor pohybu, který poskytuje data ve statickém a dynamickém režimu.
NO.1 G5 chytré hodinky
Pod kapotou - hodinky jsou řízeny procesorem MTK 2502 a jsou připojeny k vašemu smartphonu pomocí Bluetooth, díky němu můžete používat chytré hodinky jako dálkové ovládání pro fotoaparáty vašich chytrých telefonů a také řídit přehrávání hudebních souborů v telefonu. Senzory hodinek obsahují měřič tepové frekvence, krokoměr ,apod. Pokud máte zájem o notifikaci, NO.1 G5 podporuje sociální aplikace Facebook, Twitter a WhatsApp. Další aplikace předinstalované v smart hodinkách zahrnují kalkulačku, kalendář a budík.

NO.1 G5 chytré hodinky

Jsou napájeny baterií o kapacitě 380 mAh, která poskytuje až 2 dny typického použití. Gravitační senzorový systém, který automaticky rozsvítí obrazovku, když otočíte zápěstí, je výhodný pro úsporu energie a dobrý doplněk k funkcím chytrých hodinek.
NO.1 G5 chytré hodinky
Souhrn - hodinky NO.1 G5 lze doporučit všem lidem, kteří začínají zkoumat svět lepších a kvalitních sportovních chytrých hodinek a nechtějí utrácet zbytečně mnoho peněz.

NO.1 G5 chytré hodinky

Hodinky pořídíte na depagelectronics a wholesales-electronics.cz v akci od 999 Kč s DPH a zárukou na 2 roky, což je nižší cena než na některých čínských eshopech. Poskytují tedy základní funkce, jako je sledování srdečního tepu, krokoměr a sedavé výstrahy. Podpora oznámení-notifikací a aplikace obsažené v hodinkách poskytují další funkce.
NO.1 G5 chytré hodinky
Aplikace, které zajišťují propojení s telefonem jsou dvě. Jednu doporučí samotné hodinky, Fundo Companion a druhá funkční je Fundo Wear. Tu jsme již viděli u mnohých hodinek, naposledy u Zeblaze Cosmo. Funkce jsou tudíž stejné jako u ostatních hodinek.
NO.1 G5 chytré hodinky
Notifikace jdou celkem jednoduše nastavit pro jakoukoliv aplikaci, ať už systémovou nebo externě nainstalovanou a pokud jsou telefon a hodinky spárovány a připojeny, notifikace fungují skvěle. Na hodinkách jde nastavit i hlasitost různých zvukových profilů.
NO.1 G5 chytré hodinky
Kromě notifikací umí hodinky také měřit ušlou vzdálenost, tedy krokoměr. V aplikaci se posléze ukáže přibližný počet kroků a ušlá vzdálenost. To se odvíjí od nastavené výšky, hmotnosti, věku a pohlaví, což jsou atributy, které aplikace po spuštění vyžaduje.

NO.1 G5 chytré hodinky


Další měření, které hodinky umí, je měření spánku. To je ovšem velmi ošemetná funkce, ze které jsem toho moc nevyčetl a neměří příliš dobře. Navíc se nedá nastavit čas, kdy jde člověk spát nebo kdy vstává, tudíž jsou taková data zcela nerelevantní.
NO.1 G5 chytré hodinky
Funkce hodinek

Stopky: po zmáčknutí horního tlačítka na ploše, nebo se dá vyhledat v menu.
Krokoměr: ten se spouští spodním tlačítkem z plochy. Ovšem zapnout odpočítávání kroků se musí ručně, stejně jako zastavení.
Music: v úvodu popsaná funkce, která mi konečně udělala radost, zvrácená logika streamování hudby do hodinek je ta tam.
Motion: ovládání hodinek gesty, například rozsvícení displeje otočením zápěstí (která funguje překvapivě skvěle), nebo odmítnutí hovoru zatřesením a další.
Notifier: centrum všech probíhajících a proběhlých notifikací.
Alarm, Kalendář, Kalkulačka: asi netřeba více představovat.
Srdeční tep: název mluví za vše. Aplikace se dá nastavit na měření jednou, nebo průběžně.
Spánek: napevno nastavený čas od 22:00 do 8:00 je prostě nesmyslný. Vstávám v 5:15-30 a v 8:00 jsem už v práci téměř hodinu a půl.
Sedentary: hodinky upozorní sedícího uživatele, že sedí příliš dlouho a že je čas protáhnout si kostru.
Anti-Lost: když nevíte, kam jste si dali telefon, začne velmi hlasitě pípat.
Power save: spořící režim, který se dá vypnout nebo zapnout.
Dialer: SMS, Kontakty nebo Telefon – opět nic, co by se muselo jakkoliv popisovat. Snad jen, že na SMS nebo IM notifikaci se dá rovnou odeslat přednastavená odpověď nebo smajlík.
BT: správa Bluetooth spojení a připojení k telefonu.
App: ukáže QR kód pro stažení aplikace.
Settings: různá nastavení od displeje, zvuků až po čas nebo aplikace.
BT Camera: spustí foťák v telefonu a stisknutím „Capture“ se fotka vyfotí.
NO.1 G5 chytré hodinky
A na závěr jsem si nechal velmi speciální funkci, kterou jsem nikdy u ničeho neviděl. Nebo vlastně viděl, ale ten produkt byl velmi specifický…tato se jmenuje Vibrator. Nedělám si srandu, aplikace se tak jmenuje a dělá přesně to, co vás napadne jako první – zapne se vibrační motorek a hodinky prostě jen vibrují. Nic víc neumí. Doma mi bylo řečeno, že „ne, s hodinkama experimentovat nebudeme“, takže jejich výkonnost je pouze teoretická. Navíc bez voděodolnosti je to i krajně nebezpečná zábava (pro ty hodinky).
NO.1 G5 chytré hodinky
Skrze hodinky se dá i volat, přes Telefon nebo Kontakty se vyvolá číslo a můžete si připadat jako James Bond. I když kvalita přenosu není zrovna světová, do mikrofonu se musí mluvit nahlas a docela zblízka, horší je ale hlasitý reproduktor, ten chrčí a není příliš hlasitý.

NO.1 G5 chytré hodinky

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení